شناسه متن : 988
1393/4/18 - 11:05 2014-07-09 11:05:00
به همت دانشگاه مجازی المصطفی(ص) صورت گرفت؛

تولید نرم‌افزار آموزشی تفسیر قرآن شهید مطهری به دو زبان فارسی و عربی

نرم‌افزار آموزشی تفسیر قرآن شهید مطهری به دو زبان عربی و فارسی توسط دانشگاه مجازی المصطفی(ص) تولید شد.
به گزارش پایگاه اینترنتی شهید مطهری محمدمهدی قربانی، مسؤل واحد قرآن و حدیث دانشگاه مجازی المصطفی(ص) در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) با بیان اینکه عمده مخاطبان این دانشگاه را طلاب غیرایرانی تشکیل می‌دهند از اجرای برنامه‌های قرآنی به زبان‌های فارسی، انگلیسی و عربی توسط این مرکز خبر داد.
 
وی با بیان اینکه برنامه‌های این دانشگاه در 5 بخش شامل نشست‌ها، محافل، آموزش‌های قرآنی و حدیثی، مسابقات، ارزیابی مهارت‌های طلاب برگزار می‌شود، اظهار کرد: تولید استودیویی دوره آموزشی «دقایقی با قرآن» برگرفته از سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی به عربی یکی از فعالیت‌های این مرکز است.
 
وی ادامه داد: تولید بخش مقدماتی تجوید به زبان عربی توسط حیدر کسمایی که در مرحله تدوین قرار دارد، از دیگر برنامه‌های این دانشگاه برای بهره‌مند کردن بیشتر طلاب غیرایرانی از قرآن است.
 
قربانی از آموزش مجازی تفسیر قرآن استاد شهید مطهری که به دو شکل متنی و فیلم تهیه شده است، خبر داد و گفت: آموزش مجازی حفظ به زبان عربی نیز از اواخر سال 92 شروع شده و علاقه‌مندان برای بهره گرفتن از آن می‌توانند به نشانی اینترنتی www.quranic.city.com مراجعه کنند.
 
وی افزود: هم اکنون 40 دانش‌پژوه در این بخش ثبت نام کرده و در سه سطح روزی نیم صفحه، یک سوم و یک صفحه مشغول حفظ قرآن هستند.
 
قربانی از ضبط استودیویی صحیفه سجادیه به صورت گویا به انگلیسی خبر داد و اظهار کرد: ادعیه 54 گانه در این مجموعه قرائت شده و همراه با جذابیت‌های هنری است.
 
وی همچنین از تولید نرم‌افزار آموزشی تفسیر قرآن شهید مطهری به دو زبان فارسی و عربی خبر داد و ادامه داد: این مجموعه تولید شده که در 90 بخش به فارسی و 60 بخش به عربی از کتاب آشنایی با قرآن استاد مطهری به صورت استودیویی تدریس شده است.
انتهای پیام

دیدگاه ها