شناسه متن : 2392
1394/2/29 - 07:32 2015-05-19 07:32:00
کتاب «دلیل راه؛ درآمدی بر مطالعه آثار استاد مطهری» نوشته احسان بابایی، پژوهشگر و مدرس دانشگاه امام صادق (ع)، از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد.

کتاب «دلیل راه؛ درآمدی بر مطالعه آثار استاد مطهری» منتشر شد

کتاب «دلیل راه؛ درآمدی بر مطالعه آثار استاد مطهری» نوشته احسان بابایی، پژوهشگر و مدرس دانشگاه امام صادق (ع)، از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد.
به گزارش پایگاه اینترنتی شهید مطهری به نقل از خبرگزاری مهر، «دلیل راه» به چرایی و چگونگی مطالعه آثار استاد مطهری می‌پردازد و به صورت مختصر و جامع، نکاتی درباره ویژگی‌های فکری، شخصیتی و مجموعه آثار و پیشنهاد‌هایی برای سیر مطالعاتی آثار استاد مطهری بیان می‌کند. این کتاب برای فعالان فرهنگی و مذهبی به‌ویژه جوانان، دانشجویان و طلابی که علاقه‌مندند مطالعه آثار استاد مطهری را شروع کنند بسیار مناسب است.
 
در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «توصیه و تأکید بر مطالعه آثار استاد مطهری به معنای نفی دیگر شخصیت‌ها نیست. معتقدیم استاد مطهری و آثار او از ویژگی‌هایی برخوردار است که می‌توان با اطمینان آن را نقطه آغاز مطالعات دینی قرارداد... اینکه «چه منبعی را به‌عنوان مرجع فکری خود قرار دهیم؟» پاسخ اطمینان‌آوری می‌طلبد. تأیید دو شخصیت علمی برجسته روزگار ما یعنی امام خمینی(ره) و علامه طباطبایی(ره) پشتوانه محکمی برای اعتماد به اندیشه و آثار استاد مطهری محسوب می‌گردد.
 
امام خمینی، مطهری را این‌گونه معرفی می‌کند: «او با قلمی روان و فکری توانا در تحلیل مسائل اسلامی و توضیح حقایق فلسفی با زبان مردم و بی‌قلق و اضطراب به تعلیم و تربیت جامعه پرداخت. آثار قلم و زبان او بی‌استثناء آموزنده و روانبخش است و مواعظ و نصایح او که از قلبی سرشار از ایمان و عقیدت نشأت می‌گرفت، برای عارف و عامی سودمند و فرحزاست.» علامه طباطبایی نیز در وصف استاد می‌گوید: «مرحوم مطهری یک هوش فوق‌العاده‌ای داشت و حرف از او ضایع نمی‌شد. حرفی که می‌گفتیم، می‌گرفت و به مغزش می‌رسید. علاوه بر مسأله تقوا و انسانیت و جهات اخلاقی که انصافاً داشت؛ یک هوش فراوانی هم داشت و هر چه می‌گفتم هدر نمی‌رفت؛ مطمئن بودم که هدر نمی‌رود. ـ این عبارت، عبارت خوبی نیست ـ بنده وقتی‌که ایشان به درسم می‌آمدند، حالت رقص پیدا می‌کردم از شوق و شعف، به جهت اینکه انسان می‌داند هر چه بگوید هدر نمی‌رود و محفوظ است.»
 
کتاب «دلیل راه» در ۴۸ صفحه رنگی با شمارگان ۳۰۰۰ نسخه و به قیمت ۱۵۰۰ تومان در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است. 
انتهای پیام

دیدگاه ها