شناسه متن : 2288
1393/11/15 - 05:33 2015-02-04 05:33:00

فعالیت‌های سیاسی و انقلابی استاد مطهری به روایت تصویر

حضور شهید مطهری در عرصه مبارزه سیاسی و فرهنگی با رژیم پهلوی بر هیچ کس پوشیده نیست. وی چه در دوران مبارزه و چه بعد از پیروزی انقلاب، نقشی برجسته در صحنه انقلاب داشته است. در ادامه روایتی تصویری از فعالیت‌های سیاسی و انقلابی استاد شهید می‌آید.
حضور شهید مطهری در عرصه مبارزه سیاسی و فرهنگی با رژیم پهلوی بر هیچ کس پوشیده نیست. وی چه در دوران مبارزه و چه بعد از پیروزی انقلاب، نقشی برجسته در صحنه انقلاب داشته است. شهید دکتر باهنر در این زمینه می‌گوید:
 
«من برای بعضی برادران و خواهرانی که ممکن است درست از حضور ایشان در صحنۀ مبارزه اطلاع نداشته باشند، این را عرض کنم؛ دقیقاً در تنظیم اعلامیه‌های ده سال قبل و پانزده سال قبل، در تفسیر آثار امام که از نجف می‌رسید، در تهیه بعضی از پیام‌های مخفیانه‌ای که بعدها مردم نمی‌دانستند، که از کجا این پیام‌های مبارزاتی صادر شد و ظاهراً تصور نمی‌کردند که مثلاً مرحوم مطهری این طور حضور داشته باشد، اینها پشت پرده، توسط ایشان به افرادی داده می‌شد و تهیه می‌شد. یا در تنظیم راهپیمایی‌ها، در انتخاب به عنوان اولین عضو شورای انقلاب که توسط امام بزرگوار انتخاب شد و تماس با نجف و تماس با پاریس. (مصلح بیدار، ج 2، ص 36.)
 
در ادامه روایتی تصویری از فعالیت‌های سیاسی و انقلابی استاد شهید می‌آید.

 

انتهای پیام

دیدگاه ها